پایان نامه رشته علوم تربیتی
برای راهنمای بیشتر و مشاهده فهرست کلی مطالب بر روی لیست همه فایلها کلیک کنید.
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برنامه ریزی منابع سازمانی

دسته بندی : مقالات 1

تعداد صفحات : 21 صفحه

مقاله برنامه­ ریزی منابع سازمانی

Enterprise Resource Planning

(ERP)

چکیده

برنامه ریزی منابع سازمانی Enterprise Resource Planning (ERP) یک راه حل مدیریتی مبتنی بر فناوری اطلاعات است که هدف آن یکپارچگی و گردش اطلاعات بین تمامی بخش های سازمان از جمله مالی، تولید، انبار، منابع انسانی، زنجیره عرضه و مدیریت مشتریان می باشد که تسهیل برنامه ریزی و پاسخگویی به موقع و سریع به مشتریان را ممکن می­سازد. سیستمهای برنامه ریزی منابع با در اختیار داشتن طیف وسیعی از کارکردها و بهره برداری از بهترین تجارب، عرصه جدیدی از کاربرد علم و فناوری و انجام بهینه فعالیتها در هر بنگاه اقتصادی را فراهم ساخته­اند. این سیستم امکان مدیریت منابع سازمان در تمامی سطوح را ممکن نموده و بر اساس رویکرد فرایندی, تمامی فرایندهای سازمان را استاندارد و مکانیزه می نماید.

آنچه در اجرای ERP اهمیت دارد شناسایی فرایندها، روال ها، نیازمندیها و مشکلات سازمان و ارائه راهکارهایی مناسب جهت بهبود فرایندهای وضع موجود سازمان است.پیاده سازی ERP مستلزم یکپارچه سازی کل فرایندهای داخلی کسب و کار است. با یکپارچه سازی فرایندهای کسب و کـار، مدیریت سیستمی بر کسب و کارها جاری می شود و نقش تصمیم گیری های فردی و سلیقه ای به حداقل ممکن کاهش می یابد.

چکیده

مقدمه

تعریف ERP

یکپارچگی

ابعاد یکپارچگی

مهمترین نتایج یکپارچگی

برخی از دلایل روی اوردن سازمانها به ERP

معماری ERP

ماژولهای ERPتیم پیاده سازی ERP

مهندسی مجدد ERP

انواع روشهای استقرار ERP

اقدامات پس از اجرای ERP

عوامل موفقیت در اجرای ERP

موانع پیاده سازی ERP

مزایای استقرار ERP

معایب استقرار ERP

هزینه های پنهان ERP

نتیجه گیری

منابع

برنامه ریزی منابع سازمانی
خرید و دانلود | 27,000 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
محصولات مرتبط